صفحه اصلی / اسباب بازی / مزایا و فواید بازی با اسباب بازی های خود ساختنی ( D.I.Y )

مزایا و فواید بازی با اسباب بازی های خود ساختنی ( D.I.Y )

اسباب بازی های خود ساختنی DIY 10

مزایا و فواید بازی با اسباب بازی های خود ساختنی ( D.I.Y )


“خلاقیت این نیست که کاری را بهتر از دیگران انجام دهیم، بلکه در مورد تفکر، کاوش، اکتشاف و تخیل است.” – مری آن کوهل –

من مطمئن هستم که شما و خانواده‌تان به اندازه بقیه دنیا تحت تأثیر مشکلات بی‌پایانی مانند ویروس کرونا قرار گرفته‌ اید و کودکانتان مجبور شده‌اند در داخل خانه بمانند. برای همه سخت بوده است که تلاش کنند و مثمر ثمر بمانند، و مخصوصاً بچه ها را حفظ کنند. همه کسانی را که می شناسم، از جمله من، حداقل یک بار در دوره گذشته مشغول پخت و پز شده اند. مطمئناً بزرگترها را میتوانند در این شرایط خود را مشغول کاری کنند، اما بچه ها چطور؟

اسباب بازی های خود ساختنی DIY
اسباب بازی های خود ساختنی DIY 2

کودکان نسبت به بزرگسالان فرصت کمتری برای بازی دارند، مگر در مورد بازی های رایانه ای. مدارس آنها آنلاین شده و هیچ پیشرفت خلاقانه ای وجود ندارد. والدین مجبور بوده اند دائماً ایده های هوشمندانه ای داشته باشند تا آنها را مشغول نگه دارند، به این معنی که برای سرگرم نگه داشتن فرزندان خود به فناوری متوسل شوند، و در حالی که فناوری بخش مهمی از رشد در قرن بیست و یکم است، نباید مانع رشد خلاقیت کودک شود. همانطور که مدارس بیشتر و بیشتر بر یادگیری دیجیتال تمرکز می کنند، مهم است که جنبه خلاقانه کودکان را پرورش دهیم. و چه راهی بهتر از پروژه های DIY برای انجام این کار؟ آسان و سرگرم کننده هستند و می توانند به راحتی در خانه شما انجام شوند. DIY (Do it yourself) مخفف «آن را خودتان انجام دهید» است و تا حد زیادی به این معنی است که بچه‌ها خودشان را مشغول می‌کنند. این مفهوم به معنای یادگیری در حین بازی و استفاده از آن در جهت رشد مهارت ها در طول زندگی است.

در این مقاله ما به 7 دلیل که چرا اسباب بازی های خود ساختنی یا D.I.Y (Do it yourself) برای رشد و خلاقیت کودکان بهترین است میپردازیم :

اسباب بازی های خود ساختنی DIY 3

خود بیانی

کودکان تخیل بی‌پایان و قوی ای دارند و همیشه ایده‌های جدیدی به ذهنشان خطور می‌کند، زیرا آنها از این طریق در مورد عملکرد جهان یاد می‌گیرند. آنها می توانند ایده های منحصر به فرد خود را عملی کنند زیرا اسباب بازی های خود ساختنی یا DIY به آنها امکان بروز خلاقیت را می دهد. مهم ترین چیز برای بچه ها ارتباط است، و ایجاد و ساخت چیزی به تنهایی و بدون کمک دیگران به این معنی است که آنها می توانند هر کاری که می خواهند انجام دهند. چند بار سعی کرده اید یک بچه را متقاعد کنید که کاری را به روش خاصی انجام دهد؟ آنها معمولاً در نهایت کاری را که می خواهند انجام می دهند، به خصوص اگر این یک پروژه هنری باشد. اجازه دهید آنچه را که می خواهند انجام دهند و از آن بیاموزند. مدارس از یادگیری غیرمستقیم استفاده می کنند تا بچه ها لزوماً اطلاعات را به این شکل حفظ نکنند. انجام کاری به تنهایی به معنای کاربرد عملی است و آن دانش را برای همیشه حفظ خواهند کرد.

اسباب بازی های خود ساختنی DIY 4

توسعه شناختی

اسباب بازی های خود ساختنی DIY رشد شناختی را ارتقا می‌دهد، به این معنی که کودکان متوجه می‌شوند کارها چگونه پیش میروند. انجام کاری توسط خود به این معنی است که فرد حل مسئله را یاد می گیرد. اگر چیزی آنطور که باید کار نمی کند، آنها یاد می گیرند که چگونه به دنبال مشکل بگردند و سپس آن را برطرف کنند. اسباب بازی های خود ساختنی DIY خلاقیت و نوآوری بی پایان را تقویت می کند زیرا همیشه چیزی برای همه وجود دارد. کودکان یاد می گیرند که چگونه صبورتر باشند و تمرکز آنها بهبود می یابد. برای مثال، منتظر ماندن برای خشک شدن چسب یا رنگ به این معنی است که آنها خودداری را یاد می گیرند.

اسباب بازی های خود ساختنی DIY 11

مهارت های حرکتی

یادگیری عملی به معنای بهبود مهارت های حرکتی، هماهنگی بین دست و چشم و … است. با بلند کردن و حرکت دادن وسایل به اطراف، بچه های کوچک می توانند یاد بگیرند که چگونه انگشتان و دست های خود را کنترل کنند. آنها بریدن، چسباندن، و رنگ آمیزی می کنند و همه اینها به بهبود توانایی آنها در استفاده از هر دو دست کمک می کند. آنها امکانات نامحدودی برای انتخاب دارند به عنوان مثال : از چه رنگی می توانند استفاده کنند؟ چه حیوان یا غذا یا شکلی را می توانند ترسیم کنند؟

اسباب بازی های خود ساختنی DIY 6

دستاورد

همه به دستاوردهای خود افتخار می کنند، به خصوص اگر کاری از ابتدا انجام شده باشد. فهمیدن اینکه چه مراحلی را باید دنبال کنید ممکن است برای بچه‌ها کمی سخت باشد (والدین یا سرپرستان همیشه می‌توانند کمک کنند) اما در نهایت ارزش تماشای حس غرور در چهره کودک را دارد. این به آنها احساس موفقیت و مسئولیت می دهد و باعث ایجاد اعتماد به نفس در آنها می شود. فعالیت‌های DIY همچنین از طریق یادگیری عملی به شما اجازه می‌دهد تا در معرض دید عالی قرار بگیرید. این به معنای تماشای یک مفهوم در زمان واقعی است.

اسباب بازی های خود ساختنی DIY 8

رده سنی

وقتی به DIY فکر می کنید ممکن است به هنر و صنایع دستی فکر کنید، اما می تواند خیلی بیشتر از آن باشد. و یکی از بهترین چیز ویژگی های آن بازه سنی نا محدود آن است زیرا بچه ها در هر سنی می توانند شرکت کنند. از ساده تا پیچیده، کودکان و بزرگسالان به طور یکسان می توانند از خلق و اختراع لذت ببرند.

 

اسباب بازی های خود ساختنی DIY 9

درگیر کردن کودکان بیش فعال

هنر بیانگر احساسات است. این یک راه فوق العاده برای جذب بچه ها است. بیش فعالی به این معنی است که کودک شما نمی تواند یک جا بنشیند و انرژی بی حد و حصری دارد که باید از آن استفاده کرد. پروژه های DIY یا خود ساختنی مثل – هنر، رباتیک، کدنویسی و بسیاری دیگر – نه تنها می توانند آنها را مشغول نگه دارند، بلکه در حین انجام آن چیزی یاد می گیرند. این به آنها امکان بیان عاطفی را می دهد و برای ایجاد مهارت های ارتباطی خوب است. از آنها در مورد پروژه خود بپرسید و آنها در مورد آن با شما صحبت خواهند کرد، و به طور مفصل یاد می گیرند.

ما در بازی‌بین مشوق استفاده از اسباب بازی های خود ساختنی (D.I.Y) میباشیم. کیت‌های اسباب ‌بازی موجود در بازی‌بین مبتنی بر مفاهیم STEM و STEAM هستند، به این معنی که بچه‌ها علوم، فن‌آوری، مهندسی، هنر و ریاضیات را یاد می‌گیرند و در عین حال از خود نهایت لذت را می‌برند و اعتماد به نفسشان بالا میرود. بنابراین اگر به این فکر می‌کنید که به فرزندتان اجازه دهید بازی دیگری را روی تلفن یا لپ‌تاپ شما انجام دهد، یا اجازه می‌دهید از طریق هر تعداد دستگاه موجود در معرض فناوری قرار بگیرد، یک پروژه DIY را جستجو کنید که نه تنها سرگرم کننده است، بلکه امکان یادگیری بسیار زیادی را نیز فراهم می‌کند! این موارد آسان و سرگرم کننده و بی نهایت خلاق هستند.

در اینجا چند نمونه از بهترین اسباب بازی های خود ساختنی را داریم که شما میتوانید با مناسب ترین قیمت و در کوتاه ترین زمان ممکن آن را برای کودکان خود تهیه کرده و به رشد و شکوفایی استعداد های درونی آنها کمک کنید :

همچنین میتوانید با کلیک کردن بر روی لینک زیر به دسته بندی اسباب بازی های خود ساختنی مراجعه کرده و طیف گسترده ای از این محصولات را مشاهده کنید.

دسته بندی اسباب بازی های خود ساختنی ( D.I.Y )

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید