صفحه اصلی / اسباب بازی / جلسه تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان

جلسه تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان

جلسه تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان با حضور جناب آقای حبیب نژاد از وزارت صمت

به گزارش مجموعه بازی بین جلسه ای حول محور افزایش ارتباطات و صادرات محصولات داخلی به ازبکستان در خانه نوآوری ایران iHit در تیر ماه 1402 برگزار شد که در ادامه به موضوعات پرداخته شده در این جلسه میپردازیم.

این جلسه که با حضور تولیدکنندگان اسباب بازی ایران از جمله مهندس محمد حسین نخ چی و آقای حبیب نژاد از وزارت صمت برگزار شد نگاهی به مسائل مختلفی همچون افزایش تجارت اسباب بازی بین ایران و ازبکستان داشت. تولید مشترک بین شرکت های ایرانی و ازبکستانی در کشور ازبکستان از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود. همچنین در این نشست در رابطه با تولید بخشی از کالاها و صادرات به دیگر کشورها نیز گفت و گو های خوبی صورت پذیرفت. در ادامه نیز حضور تولیدکنندگان اسباب بازی ایرانی در نمایشگاه اسباب بازی ازبکستان و تولید کنندگان ازبکستانی در ایران از موضوعات پرداخته شده در این جلسه بود که به فراهم سازی برگزاری جلسات B2B در ازبکستان با سرمایه گذاران و تولیدکنندگان آن کشور نیز می انجامد.

تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان 5
تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان 4
تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان 7
تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان 3
تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان 6
تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان 1
تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان 8
تولیدکنندگان اسباب بازی با وزیر سرمایه گذاری و صنعت ازبکستان 2

در این نشست قدرت اف، وزیر سرمایه‌گذاری صنعت و تجارت ازبکستان از استقبال کشورش از سرمایه‌گذاری ایران در صنعت اسباب‌بازی این کشور خبر داد و علاقه این کشور به اسباب بازی های ایرانی را اعلام کرد.

ازبکستان ظرفیت لازم برای تبدیل شدن به بازار اصلی اسباب بازی ایران را دارد.

لازم به ذکر است کشور جمعیت ازبکستان در حدود 36 میلیون نفر است که شصت درصد جمعیت آن را افراد زیر سی سال تشکیل می‌دهد و به طور میانگین سالانه یک میلیون نوزاد در این کشور متولد می شود.
به همین دلیل تهیه اسباب بازی برای کودکان و هم چنین پر کردن اوقات فراغت نوجوانان از اولویت های اصلی مسئولان این کشور بوده که ایران می تواند از این شرایط به عنوان فرصتی مناسب برای صادرات صنعت اسباب بازی خود استفاده کند.
گفتنی ست ازبکستان یکی از 9 کشوری ست که می تواند با تعرفه صفر صادرات به کشورهای اروپایی انجام دهد که این امر یکی از فرصت های مناسب سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود.

درباره نویسنده :

دیدگاهتان را بنویسید