امکان ارسال 3 (سه) ساعته در شهر تهران

HighRes LEGO DUPLO bricks ft

لگو

برای رشد هوش و ذهن کودکان و افزایش مهارت‌های آنها حتمأ لازم به ثبت کردنشان در کلاس‌های آموزشی مختلف و خرج کردن هزینه‌های گزاف نمی‌باشد. بلکه تنها شما با خرید یک اسباب بازی مناسب و مفید برای کودکان می‌توانید به آنها کمک کنید تا به یک مرحله بسیار خوب از ارتقای هوش و ذهن برسند و توانمندی‌های بسیار بالایی را به دست بیاورند. هم اکنون نیز ما بازی بینی‌ها می‌خواهیم در این مقاله یک نمونه از این اسباب بازی‌هایی را که از گذشته تا به امروز بسیار پرفروش و پرطرفدار بوده است را به شما معرفی کنیم و مطالبی را در خصوص تاریخچه‌ و فواید آن نیز خدمتتان ارئه دهیم. این اسباب بازی جذاب را همه شما به خوبی می‌شناسید و مطمئنأ بارها اسم آن را شنیده‌اید. لگو همان اسباب بازی مهیج است که همه ما برای یک بار هم که شده با قطعات آن بازی کرده‌ایم و از سرگرم شدن با آن حسابی لذت برده‌ایم و سر ذوق آمده‌ایم. پس با ما همراه باشید تا با تأثیرات شگفت انگیز و باورنکردنی لگوهای رنگارنگ و دوست داشتنی آشنا شوید.

تعریف لگو

لگو «به دانمارکی: LEGO» نام تجاری نوعی اسباب‌بازی است که توسط گروه لگو در شهر بیلوند دانمارک تولید می‌شود. واژه lego برگرفته از کلمه leg godt به معنی خوب بازی کردن است. این کلمه به معنی گردآوری و خوب جفت کردن هم می‌باشد. محصولات لگو شامل قطعات کوچک رنگارنگ هستند که به اصطلاح به آنها آجر‌های لگو نیز گفته می شود. لگوها عموماً کائوچویی یا پلاستیکی هستند که می‌توان آنها را به یکدیگر متصل کرد و اجسام گوناگونی ساخت. این اجسام شامل مدل‌های ساده مانند خانه و قطار و کشتی یا مدل‌های پیچیده‌تری مانند ماشین‌هایی با جعبه‌دنده و موتور و سیستم‌های پنوماتیک هستند.

22

تاریخچه لگو

شرکتی که برای اولین بار این آجرهای خلاقانه را تولید کرد  یک فروشگاه اسباب بازی کوچک در شهر بیلوند دانمارک بود. این شرکت در سال 1932 توسط Ole Kirk Christiansen راه اندازی شد و در ابتدا تنها محصولاتی مثل نردبان و صفحه‌های فلزی را تولید می‌کرد. اما رکورد مالی جهانی بزرگ آن سال‌ها باعث شد تا موسس این شرکت به فکر سودآوری و درآمدزایی بیشتر بیفتد. او تصمیم گرفت که اسباب بازی‌های مختلفی از جنس چوب بسازد و در این راستا با پسرش نیز وارد همکاری شد و بعد از چند سال شرکت به طور کامل از پدر به پسرش با نام کریستانسن منتقل شد و هم اکنون نیز شرکت متعلق به او می‌باشد. شرکت لگو در طول 80 سال گذشته از یک کارگاه کوچک نجاری به یک شرکت مدرن و جهانی تبدیل شد و حالا نیز به یکی از تولید کنندگان اسباب بازی‌های جهان تبدیل شده است.

40 ole kirk christiansen orig

لگو در گذر زمان

در سال 1943 «اولی کریک» برای اسباب بازی‌های چوبی خود اسم «لگو: LEGO» را برگزید. پس از آن در سال 1949 اولین آجرهای پلاستیکی شرکت لگو که به راحتی به هم وصل می‌شدند، تولید شدند. در سال 1953 نیز قطعات لگو با دو ناودان و یک پایه تو خالی، در اروپا به عنوان آجر‌های لگو معرفی شدند. اما در سال 1960 پس از یک آتش سوزی بزرگ، لگو خط تولید اسباب بازی‌های چوبی را متوقف کرد. جالب است بدانید که در سال 1961 اولین چرخ لگو در دنیا در این سال و فروش محصولات به کانادا و آمریکا آغاز شد. در سال 1964 اولین دفترچه راهنمای اسباب بازی لگو زیر چاپ رفت و همین طور در سال 1969 لگوهایی با اندازه بزرگ‌تر برای خردسالان تولید و وارد بازار شد. ضمن آنکه در سال 1971 خانه عروسکی، مبلمان و وسایل منزل نیز برای جذب شدن دختر بچه‌ها به لگو تولید شد. در سال 1974 اولین شخصیت مینیاتوری لگو به دنیا معرفی شد و در سال 1978 اولین شهروند خندان شهر لگو‌ها با دست و پای متحرک ساخته شد. همچنین در سال 1979 اولین مجموعه لگوی فضایی در دسترس عموم قرار گرفت. در سال 1988 اولین مسابقه جهانی ساختمان سازی با لگو برگزار شد و در سال 2004 نیز اولین مجموعه لگو مخصوص کودکان یک تا سه ساله با ابعادی معادل چهار برابر اندازه طبیعی وارد بازار شد.

آمار و اطلاعات در خصوص لگو

مطمئنا بیان این آمارها برای شما جالب است که کودکان سالانه پنج میلیارد ساعت وقت خود را صرف بازی با الگو می‌کنند و بیش از ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان با اسباب ‌بازی‌های لگو بازی می‌کنند. فاصله زمین تا کره ماه را می‌توان با ۴۰۵ میلیارد قطعه لگو پرکرد و در نهایت اینکه بیش از ۹۰۰ میلیون روش مختلف برای ترکیب ۸۶ آجره یک رنگ وجود دارد و این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جالب این اسباب ‌بازی است. شرکت لگو برآورد کرده است که در طول ۵ دهه یعنی ۵۰ سال، در حدود ۴۰۰ میلیارد از آجره‌های لگو را به فروش برساند. تولید متوسط سالانه آجره‌های پلاستیکی لگو در حدود ۲۰ میلیارد می‌باشد که در هر ثانیه در حدود ۶۰۰ قطعه در کارخانه لگو تولید می‌شود. برای اینکه اهمیت این آمارها بیشتر مشخص شود باید گفت که اگر تمامی تولید شرکت لگو را بین مردم دنیا که در حدود ۶ میلیارد نفر می‌باشند، به طور مساوی تقسیم کنیم، به هر نفر ۶۲ قطعه از آجره‌های لگو خواهد رسید. حالا بعد از آشنا شدن با تعریف، تاریخچه و روند پیشرفت و آمار و اطلاعات از محصولات لگو می‌خواهیم به تأثیرات آن بر روی ذهن کودکان بپردازیم و در خصوص فواید آن نیز مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم.

تأثیرات لگو بر روی ذهن

  1. ایجاد مهارت دقت و تمرکز

کودکان در هنگام بازی با لگو باید از قدرت دقت و تمرکز خود به خوبی استفاده کنند و همه تلاش خود را به کار ببرند تا بتوانند شکلی را که مد نظر دارند به درستی بسازند. آنها وقتی در هنگام بازی با مدت زمانی درگیر این بازی می‌شوند و وادار خواهند شد که برای پیش بردن بازی خود دقت لازم را به خرج دهند و این امر به تقویت مهارت دقت و تمرکز آنها بسیار کمک می‌کند.

  1. ایجاد مهارت حرکتی

برای بازی با قطعات لگو و ساختن اشکال متنوع باید هر تکه را به درستی به هم متصل کرد و روی یکدیگر قرار داد. کودک برای این کار باید از انگشتان و کف دست خود استفاده کند و مچ دستش را حرکت دهد. حتی بازو‌های او نیز در این مرحله به حرکت در می‌آید تا او بتواند این امر را به خوبی انجام دهد. با انجام دادن این کار مهارت حرکتی کودک به خوبی تقویت می‌شود و او را توانمند می‌سازد.

  1. ایجاد مهارت اجتماعی

کودکان برای بازی با لگو‌های جذاب و دوست داشتنی علاوه بر آنکه می‌توانند ساعت‌ها به تنهایی مشغول بازی و سرگرمی شوند بلکه این امکان را دارند که در کنار دوستان و هم سن و سالانشان و یا حتی اعضای خانواده خود مشغول بازی شوند. بازی به صورت دست جمعی و تیمی باعث می‌شود تا کودک توانایی همکاری، متحد شدن و ارتباط برقرار کردن را بیاموزد و مهارت اجتماعی او به صورت بسیار زیادی تقویت شود.

  1. ایجاد مهارت خلاقیت

در حین بازی با لگو‌ها گاهی اوقات طرح مشخص شده‌ای جلوی کودک قرار نمی‌گیرد و او باید خودش با توجه به آنچه در ذهن دارد شکلی را بسازد. این امر باعث می‌شود تا کودک مجبور شود از الگوی خاصی پیروی نکند و به ذهنش متکی شود و در نتیجه مهارت خلاقیش بسیار ارتقا پیدا می‌کند و افزایش می‌یابد.

  1. ایجاد مهارت حل مسئله

کودکان در حین ساختن اشکال مختلف توسط لگو‌ها ممکن است به مشکل بر بخورند و نتوانند برای ایجاد اشکال دلخواهشان قطعات را به درستی در کنار یکدیگر قرار دهند. به همین دلیل باید شکلی که می‌خواهند بسازند را در ذهن خود تجسم کنند و نحوه قرارگیری قطعات را در کنار یکدیگر بررسی کنند. این امر باعث می‌شود تا کودک بتواند در هنگام مواجه شدن با چالش‌ها خودش را وادار به تحلیل و تفکر کند و مهارت حل مسئله را در خود ایجاد نماید.

  1. ایجاد مهارت اعتماد به نفس

کودک هر چقدر که در سن کم با مواردی رو به رو شود که بتواند از پس حل کردن آن مورد بر بیاید نسبت به خود و توانایی‌هایش اعتماد می‌کند و پذیرای موفقیتی که به دست آورده است می‌شود. این اتفاق وقتی به دفعات تکرار شود حس اعتماد به نفس در کودک نهادینه شده و او با این حس بزرگ می‌شود و در سنین بالاتر نیز از آن بهره مند خواهد بود. لگو نیز چون ذهن کودک را به چالش می‌کشد و او را وادار به تفکر می‌کند و در نهایت باعث می‌شود که کودک بتواند شکل مد نظرش را بسازد مهارت اعتماد به نفس را به مقدار بسیار زیادی در او تقویت می‌کند.

  1. ایجاد مهارت هماهنگی بین چشم و دست

مهم‌ترین عضوهایی که در بدن کودکان هنگام بازی با لگو درگیر می‌شوند چشم و دست او می‌باشند. کودک باید از طریق چشم‌هایش قطعات لگو را بررسی کند و ابعاد و اندازه و فرم هر یک از آنها را در نظر بگیرد و سپس به کمک دست‌هایش هر کدام را بر دارد بر روی قطعه دیگری قرار دهد و به یکدیگر متصل کند. این امر باعث ایجاد مهارت هماهنگی بین چشم و دست می‌شود.

197872966
Brick Club3
GettyImages 514561246 58bed1435f9b58af5c5d1095
Order 3222 image 2
legoclubsummercamphongkong

فواید بازی با لگو

  1. آشنایی با رنگ‌ها

قطعات لگو با رنگ‌های متنوع و متفاوتی طراحی شده است و شما در حین خرید یک بسته لگو برای کودک چندین قطعه رنگارنگ را در اختیار او قرار می‌دهید. این موضوع باعث می‌شود تا کودک در هنگام بازی نه تنها که تلاش برای متصل کردن قطعات می‌کند بلکه با رنگ‌ها نیز آشن می‌شوند و نسبت بهشان شناخت پیدا می‌کند. شما هم اگر بخواهید که ویژگی شناخت رنگ‌ها را در آنها بیشتر تقویت کنید می‌توانید از کودک بخواهید هر قطعه را که بر می‌دارد و روی دیگری قرار می‌دهد رنگ آن را نیز به شما بگوید و یا اینکه از او بخواهید مثلأ قطعه آبی را روی قرمز بگذارد و او به این صورت نحوه تشخیص رنگ‌ها از یکدیگر را هم به خوبی یاد می‌گیرد.

  1. آگاهی نسبت به ابعاد

لگو‌ها دارای ابعاد و اندازه‌های متفاوتی هستند. گاهی در یک بسته لگو همه قطعات دارای ابعاد یکسانی می‌باشند و گاهی هم ابعاد آنها با یکدیگر متفاوت است. وقتی شما لگو‌هایی با ابعاد متفاوت برای کودک تهیه می‌کنید باعث می‌شود تا او در حین بازی اندازه هر قطه را در نظر بگیرد و هر کدام از آنها را بر اساس ابعاد مناسب با دیگری بر روی هم قرار دهد. به این صورت کودک نسبت به مفاهیمی چون کوچکتر و بزرگتر آشنایی لازم را به دست می‌آورد.

  1. آشنایی با اشکال هندسی

همیشه لگوهایی که شما برای کودکان تهیه می‌کنید دارای شکل‌های یکسانی نمی‌باشند و گاهی اوقات هم قطعات دارای اشکال هندسی متفاوتی چون مثلث، مربع، مستطیل و … می‌باشند. اگر شما لگوهایی را برای کودکان خریداری کنید که دارای چنین ویژگی‌هایی باشند باعث می‌شود که کودک در حین بازی با آنها با شکل‌های هندسی مختلف هم آشنا شوند و نسبت به انواع آنها شناخت لازم را پیدا کند. همان طور که در قسمت رنگ‌ها توضیح داده شد شما برای آشنا کردن کودک با اشکال هم می‌توانید در هنگام بازی او را همراهی کنید و از او بخواهید که شکل مثلث و یا مربع را به شما نشان بدهد و یا اینکه قطعه‌ای را بردارید از کودک بپرسید که این قطعه چه شکلی می‌باشد و به این صورت شما در آشنا کردن با اشکال هندسی به او بسیار کمک خواهید کرد.

هم اکنون نیز در ادامه مطلب می‌خواهیم شما را با برترین برندهای لگو‌های ایرانی آشنا سازیم و چند نمونه از آنها را خدمتتان معرفی نماییم.

lego engineering
kids playing building blocks
children playing with wooden train toddler kid and baby play with blocks trains and cars
logo png

برترین برندهای لگو‌ی ایرانی

لگوهای بریکس

لگوهای بریکس برای اولین بار در ایران توسط شرکت کوشا بلوکز تولید شده است. کوشا بلوکز یکی از بهترین تولیدکنندگان لگو در کشور می‌باشد که برای اولین بار اقدام به تولید لگوهای ریز بریکس با کیفیت نمونه‌های خارجی کرده است. اولین لگو ریز تولید شده شرکت اسباب بازی کوشا لگو ریز بریکس 76 قطعه بود که در بازار داخلی از آن بسیار استقبال شد. اکنون کوشا بلوکز بار دیگر با تولید لگو بریکس در تعداد و رنگ‌بندی‌های متفاوت دوباره پا به عرصه رقابت تولیدات داخلی گذاشته است. چند نمونه از لگوهای برند بریکس نیز با نام‌های اسباب بازی بریکس مدل 11000 کوشا بلوکز، اسباب بازی بریکس 11001 جعبه‌ای 310 قطعه کوشا تویز و اسباب بازی بلوک ساختنی مدل 5001 کوشا بلوکز می‌باشند.

download

لگوهای بافرزندان

بازی‌ها و لوازم‌های آموزشی برند بازی با فرزندان از سال 1367با این هدف و تفکر که اسباب‌بازی فقط وسیله‌ای برای سرگرم کردن کودکان نیست؛ بلکه باید در دل بازی‌های خوشایند و جذاب خود، باعث پرورش فکر، رشد خلاقیت، تحریک و توسعه‌ تخیل کودک شود، تولید شده‌اند. هم اکنون نیز این برند محصولات با کیفیت و جذابی را تولید و وارد بازار سباب بازی می‌کند. ضمن آنکه کتاب‌های بازی بافرزندان نیز به صورت مکمل اسباب بازی‌هایش برای نخستین بار در ایران تولید شد و برای نوزادان 3 ماهه تا مخاطبان نوجوان در بازار موجود می‌باشد. برند بازی بافرزندن با شعار «از نوزادی تا نوجوانی با فرزندان شما هستیم» روز به روز در حال رشد و پیشرفت در حیطه اسباب بازی می‌باشند. جند نمونه از لگو‌های بسیار پرطرفدار برند بازی با فرزندان هم اسباب بازی آجره 33 قطعه بافرزندان، اسباب بازی آجره جور واجور بافرزندان و اسباب بازی مکعب رنگی (بزرگ) بافرزندان می‌باشد.

bazita logo 250

لگوهای بازی تا

گروه تولیدی بازی تا با هدف طراحی و تولید انواع اسباب بازی‌های مورد نیاز کودکان و نوجوانان تأسیس شد. بازی تا تلاش بر آن دارد تا اسباب بازی‌هایی را تولید کند که کودکان را به فکر کردن وا دارد و هوش و خلاقیت آنها را افزایش دهد. بازی تا با شعار «اسباب بازی‌های شیک برای کودکان باهوش» محصولات خود را تولید و وارد بازار اسباب بازی می‌کند. این اسباب بازی‌ها با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند نه تنها کودکان بلکه والدین آنها را نیز به چالش می‌کشند و وارد بازی می‌کنند. چند نمونه از لگو‌های بسیار با کیفیت و جذاب برند بازی تا هم اسباب بازی لگو یک کیلوگرمی بازی تا، اسباب بازی لگو ریاضی 55 بازی تا و اسباب بازی لگو 60 قطعه بازی تا می‌باشد.

هم اکنون که با برند‌های پرطرفدار و پرفروش لگو‌های ایرانی هم آشنا شده‌اید حالا می‌خواهیم نکات بسیار حائز اهمیتی را که برای خرید لگو باید در نظر بگیرید را خدمتتان ارائه دهیم تا شما بتوانید با آگاهی از این نکات در هنگام خرید، یک محصول مناسب و مفید را برای کودکان دلبند تهیه نمایید.

نکات حائز اهمیت در هنگام خرید لگو

برای خرید یک لگوی مناسب در وهله اول باید سن کودک را در نظر بگیرید. این نکته را باید بدانید که کودکان زیر 3 سال برای آشنا شدن با اجسام آن را در دهان خود می‌برند و به این صورت نسبت به آن جسم شناخت به دست می‌آورند. پس با وجود این موضوع حتمأ لگویی که برای کودکان زیر 3 سال تهیه می‌شود باید دارای قطعات بزرگتری نسبت به دیگر لگو‌ها باشد تا خطر بلعیدن و خفه شدن را نداشته باشد. موضوع دیگر آن است که هرچه کودک سن کمتری داشته باشد بهتر است که لگوهایی با تعداد محدودتر و قطعات بزرگتر برایشان تهیه شود زیرا اگر کودکی که سن کمی دارد تعداد قطعات برایش زیاد باشد باعث سردرگمی او می‌شود و این سردرگمی و ذوق و هیجان را از او برای بازی کردن با لگو می‌گیرد. همین طور این موضوع برای کودکان با سن بالاتر برعکس می‌باشد و باید برای آنها لگوهایی با تعداد قطعات بیشتر و اندازه کوچکتر تهیه شود. چون آنها در این سن هم متوجه شده‌اند که نباید اجسام را در دهانشان ببرند و هم آنکه چون قدرت تجزیه و تحلیل و تفکرشان بالا رفته است می‌توانند با تعداد بیشتر لگوها به چالش کشیده شوند و ساعت‌ها مشغول بازی شوند و آن بازی برایشان ساده و حوصله سر بر نخواهد بود.

ضمن آنکه بهتر است در حین انتخاب یک لگوی مفید برای کودکان به این نکته که قطعات دارای تنوع رنگی نیز باشند دقت کنید و لگو‌هایی که دارای رنگ‌های یکسان می‌باشند تهیه نکنید. زیرا وقتی تکه‌های لگو دارای رنگبندی مختلفی باشند به کودک کمک می‌کند تا در حین بازی با رنگ‌ها نیز آشنا شود و نسبت به انواع آنها شناخت لازم را به دست آورد. همچنین او با این روش نحوه تشخیص رنگ‌ها از یکدیگر را نیز به خوبی یاد می‌گیرد.

نکته دیگر این است که باید برای خرید لگو به جنس پلاستیک آن نیز توجه کرد و جنسی را تهیه کنید که ترجیحأ فاقد مواد شیمیایی و رنگ‌های سمی باشد تا بتواند حفظ سلامتی کودک را در حین بازی تضمین کند. برای این کار بهتر است که لگوهایی را تهیه کنید که از برند‌های معتبر باشند و همچنین از لحاظ بهداشت تأیید شده باشند.

مطمئن باشید که شما اگر موارد مذکور را در حین خرید لگو برای کودکان در نظر بگیرید نه تنها که به آنها یک هدیه بسیار جذاب و دوست داشتنی داده‌اید بلکه در رشد هوش و ذهن و افزایش مهارت‌های آنها نیز بسیار کمک کننده بوده‌اید. جالب است این را هم بدانید که لگو از زمانی که تولید شده است به عنوان یک اسباب بازی بسیار پر طرفدار و پرفروش بوده و همچنان این جذابیتش در بین کودکان باقی مانده است. به همین دلیل هم لگو‌های دوست داشتنی نه تنها به عنوان اسباب بازی شناخته شده‌اند بلکه در فیلم و سریال‌ها نیز راه پیدا کرده و بسیار مورد استقبال واقع شده است. در ادامه چند نمونه از این فیلم و سریال‌های جذاب و پر بیننده را می‌خواهیم به شما معرفی کنیم تا در کنار کودکان دلبند به دیدن آنها بپردازید و لحظه‌های شاد و مهیجی را تجربه کنید.

MV5BMTg4MDk1ODExN15BMl5BanBnXkFtZTgwNzIyNjg3MDE@. V1 UY1200 CR9006301200 AL

فیلم لگو wiki

فیلم لگو «The LEGO Movie» یک فیلم پویانمایی رایانه‌ای کمدی ماجراجویی سه ‌بعدی است که در سال ۲۰۱۴ میلادی به کارگردانی و نویسندگی فیل لرد و کریستوفر میلر  منتشر شده توسط برادران وارنر و با صداپیشگی کریس پرت، ویل فرل، الیزابت بنکس، ویل آرنت، نیک آفرمن، الیسون بری، چارلی دی، لیام نیسون و مورگان فریمن است که به سبک استاپ موشن ساخته شده‌است. این فیلم بر پایه اسباب بازی‌های لگو ساخته شده و شخصیت اصلی داستان یک کارگر ساختمانی ساده به نام اِمِت «Emmet» پیشگویی شده که جهان را در برابر رئیس تجارت که قصد دارد تمام مردم را با Kragle در جای خود بچسباند محافظت می‌کند. این فیلم در ۷ فوریه ۲۰۱۴ میلادی در سینماها اکران شد و از لحاظ انتقادها و تجارت موفق بود و خیلی از منتقدان به سبک ظاهری، خنده دار بودن آن، صداگذاری و پیام دلگرم‌کننده آن توجه کردند. این فیلم در آمریکای شمالی بیش از ۲۵۵ میلیون دلار و در بقیه نقاط ۲۰۶ میلیون دلار و در کل بیش از ۴۶۹ میلیون دلار جمع‌آوری کرد. این فیلم همچنین در شصت و هشتمین دوره جوایز بفتا نیز برنده جایزه بهترین پویانمایی شد که با توجه به حضور فیلم شش قهرمان بزرگ، این امر موفقیت بزرگی به‌شمار می‌آمد. دنباله این فیلم تحت عنوان فیلم لگو ۲ در سال ۲۰۱۹ اکران شد.

LegoBatmanMovie poster

فیلم لگو بتمن wiki

فیلم لگو بتمن «The Lego Batman Movie» یک فیلم پویانمایی رایانه‌ای سه ‌بعدی استرالیایی-دانمارکی-آمریکایی در ژانر کمدی ابرقهرمانی از محصولات استودیو وارنر برادرز انیمیشن است. این فیلم به کارگردانی کریس مک‌کی و نویسندگی سث گراهام-اسمیث، اریک سامرز و جرد استرن به عنوان اثری مشتق بر فیلم لگو محصول سال ۲۰۱۴ محسوب می‌شود، که تمرکز آن بر روی شخصیت ابرقهرمان شرکت دی‌سی کامیکس، بتمن است. از صداپیشگان آن می‌توان به ویل آرنت، زک گالیفیاناکیس، مایکل سرا، رزاریو داوسون، رالف فاینس و ماریا کری اشاره کرد. فیلم لگو بتمن توسط برادران وارنر در ۱۰ فوریه ۲۰۱۷، در ایالات متحده به صورت سه‌بعدی و آی‌مکس اکران شد.

MV5BMTgzNjhmNGMtM2YxZi00NzY3LThhNjQtYzMyNTA5ZTY4Y2Q4XkEyXkFqcGdeQXVyODAzNzI4Njg@. V1 FMjpg UX1000

سریال لگو سیتی

انیمیشن ماجراهای لگو سیتی یک پویانمایی رایانه‌ای است که از ژوئن ۲۰۱۸ از نیکلودئون پخش می‌شود. این سریال داستان کلان شهری پرشور و متنوعی است که در آن نحوه‌ی زندگی در شهرهای پر رفت و آمد بیان می‌شود و در تلاش است تا نشان دهد که چه مشکل‌ها و یا حوادثی در این شهرها ممکن است اتفاق بیفتد و چه شغل‌هایی مهمی در این شهرها وجود دارند که ممکن است حتی به چشم نیایند، اما حضورشان برای جامعه بسیار مهم و حائز اهمیت است. شخصیت‌های اصلی که در آن نشان داده می‌شود افرادی هستند با شغل‌های متنوع و جذاب مانند پلیس، آتش نشان و کارگران شهرداری، رفتگرها و… . این نمایش در داستان‌هایی قرار دارد که در آن قهرمان‌ها و کارمندان عمومی روزمره شهر برای خدمت رسانی و محافظت از شهروندان در تلاش هستند. کارتون ماجراهای لگو سیتی زندگی ساکنان عادی شهر را نشان می‌دهد که وارد ماجراهایی خارق‌العاده می‌شوند که بیشتر شامل انفجار مایع قابل احتراق، تصادف، ریزش ساختمان، آتش سوزی، دزدی و… است؛ اما صدمه‌های وارد شده به افراد بسیار رایج نیستند و معمولاً برای جنبه طنز آن است و بیشتر جنبه‌ی آموزشی دارد.

MV5BNDI3MDljMTQtYzBiYS00NDk2LTlhYzUtYmM0NWIyMmZkMDZkXkEyXkFqcGdeQXVyNjk5NDA3OTk@. V1 FMjpg UX1000

لگو نینجا wiki

فیلم لگو نینجاگو  « The Lego Ninjago Movie» ‎فیلمی در ژانر اکشن، کمدی، و ماجراجویی به کارگردانی چارلی بین، پل فیشر و باب لوگان است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. از صداپیشگان آن می‌توان به دیو فرانکو، جاستین ثرو، فرد ارمیسن، الیویا مان، کمیل نانجیانی، زک وودز و مایکل پنیا اشاره کرد. شش نوجوان زیر نظر یک استاد کهنه‌کار «جکی چان» تمرین می‌کنند و در یک شب به نینجاهای قهرمان تبدیل می‌شوند. آن‌ها با هیولاها می‌جنگند، سوار خودروها می‌شوند و سرزمین نینجاگو را از دست اژدها نجات می‌دهند. در این داستان جنگ‌سالار لرد گارمادون«جاستین ثرو» با این واقعیت روبرو است که یکی از شش نوجوان«دیو فرانکو» پسر او است و باید با این موضوع را قبول کند.

250px The Freemaker Adventures poster

سریال نبرد در کهکشان

سریال نبرد کهکشان در سال ۲۰۱۶، به تهیه‌کنندگی کری بک، جیک بلیز، جیسون کوسلر، جان مک کاراک و ایرنه اسپار در کشور آمریکا ساخته شده‌است. داستان این سریال براساس داستان جنگ ستارگان، نوشته شده‌است. هرقسمت از این سریال به موضوع و داستانی متفاوت، پرداخته‌است. داستان‌هایی که در هرکدام از آن‌ها خواهر و برادرهای لگو تلاش می‌کنند تا در نبرد کهکشانی، به پیروزی نزدیک شوند. این انیمیشن کمدی با نقش‌ آفرینی ۳ فرزند از خانواده لگوهاست. پسر کوچکتر «روون» که حساسیت ویژه‌ای نسبت به کریستال‌ها دارد، خواهر او «کوردی» که دختری داناست و از روون محافظت می‌کند و برادر او نیز «زندر» که بزرگ‌تر از همه است و مهارت ویژه‌ای در ساخت ماشین‌ها و کشتی‌ها دارد، شخصیت‌های اصلی این سریال هستند. این سه نفر تصمیم گرفته‌اند که با فروش وسایلی که از یک کشتی قدیمی پیدا کرده‌اند، به ایستگاه فضایی بروند. اما بعد از پیدا کردن شی با ارزشی تصمیم می‌گیرند که با امپراطوری حاکم بر کهکشان‌ها به مبارزه‌ای کهکشانی بپردازند تا بعد از پیروزی بتوانند سایه شوم بدی‌ها را از کهکشان دور کرده و صلح، دوستی و آزادی را به کهکشان برگردانند.

در ادامه لازم است بدانید که یک نرم افزار بسیار جذاب طراحی شده است که شما با داشتن آن می‌توانید بدون خرید لگو، در گوشی، لپ تاپ، کامپیوتر و تبلت خود ساعت‌ها مشغول به بازی با لگو‌های رنگارنگ شوید و قطعات آن را به یکدیگر متصل کنید و از گذراندن زمانتان با این قطعات شگفت انگیز حسابی لذت ببرید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با این نرم افزار مهیج آشنا شوید.

largeImg

نرم افزار LEGO Digital Designer

شرکت لگو چند سالی است نرم افزارهای شبیه سازه بازی لگو را برای کامپیوتر طراحی کرده است و به صورت رایگان منتشر می‌کند. نرم افزار LEGO Digital Designer دارای محیط کاربری جذابی می‌باشد و بیش از 700 قطعه لگویی در رنگ‌ها و اشکال مختلف را در خود جای داده است که با استفاده از آنها می‌توانید اشکال مود نظر خود را بسازید. از یک خانه کوچک با حیاطش گرفته تا انواع و اقسام اتومبیل‌ها و قطارها و هواپیماها و …  را می‌توان ساخت. حتی قسمت مربوط به ساخت ربات‌ها و دستگاه‌های موتور دار نیز در این شبیه ساز قرار داده شده است. شما نیز پس از پایان ایجاد ساخته خود می‌توانید آنرا با فرمت مخصوص LDD ذخیره کرده و یا عکسی با فرمت JPG در زاویه دلخواه بگیرید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید و حتی می‌توانید مراحل ساخت آنرا به صورت قطعه به قطعه مشاهده کنید.

سخن آخر

هم اکنون نیز اگر شما با خواندن این مقاله به اسباب بازی لگو علاقه مند شده‌اید می‌توانید به مقالات دیگری هم که در سایت بازی بین قرار دارد با عنوان‌های «7 حسی که به هنگام پا گذاشتن ناگهانی بر روی لگو تجربه می کنید»، «تحلیل آمارهای جهانی در صنعت اسباب بازی»، «تحلیل بازار اسباب بازی در ایران»، «15 نکته کارآفرینی از پرفروش ترین اسباب بازی های تاریخ» و «اسباب بازی‌های نوستالژیک» مراجعه کنید و اطلاعات مختلفی را نیز در خصوص لگو‌های دوست داشتنی به دست آورید.

در پایان باید گفت که اسباب بازی‌های لگو روز به روز در دنیا با ابعاد و اشکال متفاوت‌تری از قبل طراحی و تولید می‌شوند و با تولید‌های متنوع، جذابیتشان برای کودکان چندین و چند برابر می‌شود. این اسباب بازی به عنوان یک دوست و یار می‌تواند سال‌های سال در کنار کودکان باقی بماند و لحظه‌های شادی را از بازی و سرگرمی برایشان ایجاد کند. همچنین به علت جنس و کیفیت‌اش بسیار ماندگار است و کودک در حین بازی هیچ نگرانی از خراب شدن اسباب بازی‌اش نخواهد داشت. ما بازی بینی ها نیز در انتظار روزی هستیم که هر کودکی بتواند اسباب بازی دوست داشتنی لگو را در اختیار داشته باشد تا ساعت‌ها با این تکه‌های جذاب سرگرم شود و در کنار رشد هوش و ذهن و افزایش مهارت‌هایش از لحظات ناب و دلچسب بازی با آنها لذت ببرد.